Despite Street turnaj 2021

V sobotu dne 11.9.2021 proběhl v areálu venkovních kurtů Sokola Šlapanice (na ulici Tyršova) první ročník streetbalového turnaje „DESPITE STREET 2021“ za účasti 10 špičkových basketbalových družstev. Obsazen byl velice kvalitními hráči se spoustou zkušeností například z národní 3×3 Tour a také týmy z různých koutů republiky, například z České Třebové či Břeclavi.

Turnaj započal kolem 9 hodiny ráno a trval zhruba do 15:00. Během této doby sportovci odehráli svá utkání v základních skupinách, stihli odházet soutěž v trojkách, odehrát dramatická kola play-off a také se v příjemně teplém, stále ještě letním dni pobavit a užít si společné chvíle, jelikož právě o to byli v době koronavirové ochuzeni. Zhruba kolem třetí hodiny se pak vyhlásilo umístění týmů, rozdaly poháry, odměny a celá akce se ukončila v naději, že se za rok setkáme na dalším ročníku.

Na programu akce byla také dobrovolná dobročinná sbírka na malou pětiletou Viktorku, která se od narození potýká s nemalými zdravotními potížemi (dětskou mozkovou obrnu ve formě spastické diparézy, mikrocefalii a zhoršenou vizuomotorickou koordinací) a dali jsme si za cíl ji finančně pomoci ke koupi nového „chodítka“. Do kasičky se nám podařilo posbírat celkem zhruba 7. 000,- Kč, kdy se na sbírce podílelo také spoustu místních občanů a firem (podnik Despite se rozhodl přispět 3. 000,- Kč a podnik ESTILO věnoval kromě voucheru také krásné nové botičky). Maminka Viktorky byla velice dojatá a ráda by ještě jednou takto poděkovala všem, kteří se do sbírky zapojili!

Celá událost proběhla za velké pomoci hlavního sponzora – sportovně relaxačního centra Despite, dále za značného příspěvku sponzorů – obuvi ESTILO, restaurace Sokec a stavební firmy Komfort.